Yhteystiedot

Ammattilehti.fi
Vironkatu 9, 00170 Helsinki
www.ammattilehti.fi

Janne Jokela
janne.jokela@ammattilehti.fi
050 412 9030

Taneli Jokela
taneli.jokela@ammattilehti.fi
050 320 8174

Tero Lahtinen
tero.lahtinen@ammattilehti.fi
050 464 7972

Satunnaiset kuvat

Tervetuloa Wihurin Konepajapäiville Vantaalle ensi keskiviikkona ja torstaina 1.-2.9.2021

28.08.2021 14:00

wihuri_konepajapaivat_2021.jpg

Wihurin Konepajapäivillä Vantaalla esitellään uusimpia Mazak-työstökoneita:

  • Uuden sukupolven monitoimisorvi Integrex i-250H ST uudella Mazatrol SmoothAi -ohjauksella
  • Edullinen 5-akselinen koneistuskeskus CV5-500 Mazatrol SmoothX -ohjauksella
  • Tehokas sorvauskeskus Quick Turn 250MB Mazatrol SmoothG -ohjauksella

Tapahtumassa on mukana myös Wihurin Teknisen Kaupan muita konepajatuotteita:

  • Linde-trukit ja uudet sisälogistiikkaratkaisut
  • Sunnen-hoonauskoneet
  • Metabo-sähkötyökalut
  • Käsityökalut

Tapahtumassa on mukana myös useita yhteistyökumppaneita ja heidän asiantuntijoitaan kertomassa uusimmista tuotteistaan ja palveluistaan.

Ovet ovat avoinna ke-to 1.-2.9. klo 9-17

Pyhtäänkorventie 4, Vantaa

Lounas- ja kahvitarjoilu.

Tapahtuma toteutetaan koronaturvallisesti ja virallisen ohjeistuksen mukaisesti.

Ilmoittauduthan myyjille ennakkoon, kiitos:

Jani Pulkkinen | 040 164 6344 | jani.pulkkinen@wihuri.fi

Teuvo Kauppinen | 0400 312 006 | teuvo.kauppinen@wihuri.fi

Petteri Pehkonen | 040 171 5769 | petteri.pehkonen@wihuri.fi

Matti Ranta | 040 778 6656 | matti.ranta@wihuri.fi

Lämpimästi tervetuloa!

03.12.2021 21:55KATSO TÄSTÄ 3.12. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset
30.11.2021 10:00Stora Enso lanseeraa biopohjaisten pakkausvaahtojen tuotevalikoiman
26.11.2021 23:00KATSO TÄSTÄ 26.11. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset - hydrauliikan maailmassa...
24.11.2021 9:14Voivatko automaattiset keräysjärjestelmät korvata varastotyöntekijät?
22.11.2021 14:00Yritysten varastojen arvo kasvoi vuoden 2021 kolmannella neljänneksellä
21.11.2021 11:00Metso Outotec lisää tuotantokapasiteettiaan Alwarissa Intiassa
19.11.2021 23:00KATSO TÄSTÄ 19.11. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset
18.11.2021 11:00Parkerin uusi kierreprofiilinen PTFE-letku ohittaa muiden letkutyyppien rajoitukset
16.11.2021 11:00Valmet lanseeraa diagnostiikan pituusleikkurin ajettavuuden varmistamiseen
15.11.2021 10:00Kaupan liikevaihto kasvoi syyskuussa 7,9 prosenttia

Siirry arkistoon »