Yhteystiedot

Ammattilehti.fi
Vironkatu 9, 00170 Helsinki
www.ammattilehti.fi

Janne Jokela
janne.jokela@ammattilehti.fi
050 412 9030

Taneli Jokela
taneli.jokela@ammattilehti.fi
050 320 8174

Tero Lahtinen
tero.lahtinen@ammattilehti.fi
050 464 7972

Satunnaiset kuvat

Tervetuloa Wihurin Konepajapäiville Vantaalle ensi keskiviikkona ja torstaina 1.-2.9.2021

28.08.2021 14:00

wihuri_konepajapaivat_2021.jpg

Wihurin Konepajapäivillä Vantaalla esitellään uusimpia Mazak-työstökoneita:

  • Uuden sukupolven monitoimisorvi Integrex i-250H ST uudella Mazatrol SmoothAi -ohjauksella
  • Edullinen 5-akselinen koneistuskeskus CV5-500 Mazatrol SmoothX -ohjauksella
  • Tehokas sorvauskeskus Quick Turn 250MB Mazatrol SmoothG -ohjauksella

Tapahtumassa on mukana myös Wihurin Teknisen Kaupan muita konepajatuotteita:

  • Linde-trukit ja uudet sisälogistiikkaratkaisut
  • Sunnen-hoonauskoneet
  • Metabo-sähkötyökalut
  • Käsityökalut

Tapahtumassa on mukana myös useita yhteistyökumppaneita ja heidän asiantuntijoitaan kertomassa uusimmista tuotteistaan ja palveluistaan.

Ovet ovat avoinna ke-to 1.-2.9. klo 9-17

Pyhtäänkorventie 4, Vantaa

Lounas- ja kahvitarjoilu.

Tapahtuma toteutetaan koronaturvallisesti ja virallisen ohjeistuksen mukaisesti.

Ilmoittauduthan myyjille ennakkoon, kiitos:

Jani Pulkkinen | 040 164 6344 | jani.pulkkinen@wihuri.fi

Teuvo Kauppinen | 0400 312 006 | teuvo.kauppinen@wihuri.fi

Petteri Pehkonen | 040 171 5769 | petteri.pehkonen@wihuri.fi

Matti Ranta | 040 778 6656 | matti.ranta@wihuri.fi

Lämpimästi tervetuloa!

17.09.2021 23:33KATSO TÄSTÄ 17.9. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset
16.09.2021 14:39Parkerilta älykäs paineanturiuutuus
13.09.2021 12:00Konecranesille 14 nosturin tilaus Saksasta
11.09.2021 11:00Valmet on sopinut kunnossapitosopimuksen jatkosta UPM:n Plattlingin tehtaalla Saksassa
10.09.2021 23:59KATSO TÄSTÄ 10.9. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset
09.09.2021 12:00Teollisuuden uudet tilaukset kasvoivat heinäkuussa 46,8 prosenttia vuodentakaisesta
07.09.2021 11:11Parker Hannifin kertoo uudesta kaksipäiväisestä öljy ja kaasu -verkkotapahtumasta
04.09.2021 14:22Liity Ammattilehden YouTube-kanavan tilaajaksi - tarjolla mielenkiintoisia alan videoita ja Hyviä uutisia! lähetys joka viikko
03.09.2021 23:24KATSO TÄSTÄ 3.9. LÄHETYS - Ammattilehden Hyviä uutisia! tarjoaa alan tämän viikon kuulumiset
03.09.2021 11:00Vähäpäästöiset työkoneet -verkkokoulutus opastaa hiilijalanjäljen pienentämiseen

Siirry arkistoon »